Hľadaj

Puzdra pre posuvné dvere

Sprievodca výberom stavebných puzdier pre posuvné dvere

Pochopiť rozdiel medzi rôznymi modelmi, ako správne vypočítať veľkosť dverného otvoru a celkové rozmery, vybrať a rozpoznať typ podrámu v závislosti od dverí, otvoru a stien. V rámčeku nájdete všetky podrobné informácie o každej téme.

Zoznámenie sa s posuvnými dverami od A po Z

Aký je rozdiel medzi vonkajšími posuvnými dverami a skrytými posuvnými dverami?

Výhodou všetkých posuvných dverí je, že pri otváraní neprekážajú a nezaberajú miesto ako otočné dvere. Inštalácia posuvných dverí pozdĺž steny si nevyžaduje veľký stavebný zásah, dvere však stále zbytočne zaberajú priestor na jednej strane steny, kde sa pri otváraní posúvajú. Posuvné dvere do puzdra sa úplne zapustia do steny a priestor okolo dverí zostane voľný. To môže byť dôležité napríklad pre prípadné umiestnenie nábytku. Najmä malé miestnosti získavajú možnosť využitia okolitého priestoru.

Posuvné dvere môžu byť dvoch typov:

  • vonkajšie posuvné dvere
  • skryté posuvné dvere

 

Omietkové a sadrokartónové rámy ECLISSE

Renovácia pomocou posuvných dverí

Posuvné dvere sa dajú použiť v každej situácii, či už pri výstavbe alebo rekonštrukcii.

Stavebné puzdra pre posuvné dvere
Stavebné puzdra ECLISSE

Puzdro pre posuvné dvere: čo to je a ako funguje

Detaily kovovej konštrukcie špeciálne navrhnutej pre steny a sadrokartónové priečky.

Stavebné puzdro pre jedno a dvojkrídlové posuvné dvere je kovová konštrukcia, ktorá umožňuje zasunutie posuvných interiérových dverí do steny (tehlovej alebo sadrokartónovej). Tento systém sa zjednodušene nazýva puzdro, ale pri posuvných dverách sa môžete stretnúť aj s pojmom rám alebo kapsa. Puzdro sa skladá z vrecka na dvere, hornej lišty a dorazu.

Aby sa puzdro považovalo za kvalitný výrobok, musí spĺňať určité požiadavky na spoľahlivosť a trvanlivosť.

  • Pevnosť: stavebné puzdro musí byť rovnako odolné ako stena a musí umožňovať jeho údržbu bez ovplyvnenia steny

  • Plynulosť a ľahkosť v pohybe dverí: vozíky a koľajnice musia umožňovať hladký pohyb a v prípade poškodenia sa musia dať ľahko vymeniť;

  • Záruka systému posuvných dverí bez ohýbania plechu tvorí pomocný rám, ktorý by mohol spôsobiť ťažkosti pri posúvaní dverí;

  • Nevytvára trhliny v omietke: stavebné puzdro je neoddeliteľnou súčasťou steny, konštrukcia plášťa nesmie meniť vzhľad a konzistenciu steny;

  • Jednoduchá inštalácia a údržba: kryt, ktorý sa dá ľahko zmontovať a nainštalovať bez odborného personálu a chráni výrobok v priebehu času. Dôvodom je, že akékoľvek údržbárske práce alebo neskoršia inštalácia príslušenstva musia byť možné bez toho, aby bola narušená konštrukcia steny.

 

Preto viac ako 30 rokov výskumu spoločnosti ECLISSE viedlo k vývoju výrobku s týmito vlastnosťami:

Odnímateľná koľajnica

Odnímateľná koľajnica

Pokoj a žiaden stres pri neskorších úpravách

Všetky puzdra ECLISSE ECLISSE majú odnímateľnú lištu. Vďaka tomu ho možno po inštalácii puzdra ľahko vybrať a vykonať rôzne úpravy, napríklad zmeniť polohu koncového dorazu, pridať príslušenstvo atď.

Pozrite si video

Nosné vozíky

Nosné vozíky

Hladkosť a plynulosť

Štandardne dodávame všetky kryty s nosnosťou 100 kg. Vozíky majú guľôčkové ložiská: sú bezúdržbové, bezporuchové.
Pre ťažšie dvere dodávame aj vozíky s nosnosťou 150 kg

Naše certifikácie

Rozpierka na zarovnanie puzdra

Rozpěra k vyrovnání pouzdra

Vždy dokonale vyrovnané

Montážne rozpery sa používajú na vyrovnanie puzdra a vymedzenie šírky priechodu. Pri vybraných výrobkoch je vo vnútri krytu dodatočne umiestnená dlhšia a pevnejšia pozinkovaná dištančná podložka, ktorá sa jednoducho vytiahne a pripevní k protiľahlému stĺpiku.

Spoznajte výhody

Výpočet rozmerov posuvných dverí

Na správny výpočet rozmerov posuvných dverí je dôležité pochopiť rozdiel medzi dverným otvorom (alebo priechodom) a stavebným otvorom.

Dverný otvor je voľný konečný priechod daný šírkou od obložky a obložky a výškou od nadpražia po hotovú podlahu. U nás je štandardom šírka dverí 60, 70 až 110 cm a výška 197 cm. Štandardné puzdrá sa dodávajú v rozmeroch pre štandardné rozmery. Vyrábame však aj atypické obaly so šírkou 60 až 200 cm a výškou 50 až 300 cm.

Stavebný otvor je určený veľkosťou konkrétneho puzdra. Je to celková šírka puzdra "C" (t. j. kapsa vrátane koľajnice a profilov) a celková výška puzdra (vypočítaná od čistej podlahy po hornú časť držiaka koľajnice). V prípade puzdier v murive je potrebné pridať rezervu na ukotvenie.

* Vzhľadom na konštrukčné požiadavky a požiadavky na prevenciu nehôd systému ECLISSE odporúča, aby otvorený panel dverí vyčnieval zo skrinky 80 mm.

Otvor pre posuvné dvere

Šírka a výška dverného otvoru sa meria od obloženia k obloženiu.

Rozmery skrytej zárubne

Stavebný otvor znamená miesto, kde bude umiestnené stavebné puzdo.

Nie ste si istí, ako vypočítať rozmery posuvných dverí?

Jednoducho použiteľný konfigurátor ECLISSE je online nástroj, ktorý vám pomôže nájsť zárubňu - pre skryté posuvné alebo krídlové dvere v jednej rovine so stenou - ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí, aj keď nie ste odborník.

Získajte bezplatnú ponuku

Typy zárubní pre posuvné dvere

Výber správneho modelu stavebného puzdra nie je zložitý, ale je potrebné zvážiť niekoľko kľúčových faktorov.
Patria sem: typ dverí, typ otvoru, konštrukčný materiál stien a plánovaný dizajn miestnosti.

  • Typ dverí: s obložením alebo bez obloženia. Obložkou sa rozumie ostenie alebo obloženie priechodu. Obloženie môže byť drevené, kovové alebo nemusí byť žiadne. Ak vám vyhovujú dvere s obložením, je to klasická možnosť. Ak dávate prednosť čistejším líniám, hovoríme o krytoch bez výrezov. Naša najnovšia kolekcia zahŕňa aj dvere so zapustenou lištou v jednej rovine so stenou.

 

Puzdra pre posuvné dvere so zárubňami

Puzdra pre posuvné dvere so zárubňami

Nadčasová klasika

Sortiment klasického obloženia zahŕňa rôzne modely puzdier, ktoré riešia nápady na úsporu miesta v interiéri a požiadavky na mimoriadne veľké dvere. Vyberte si ideálne riešenie pre svoje klasické posuvné panelové dvere.

Objavte Classic kolekciu

Puzdra pre bezrámové a zapustené dvere

Puzdra pre bezrámové a zapustené dvere

Minimalistický efekt

Posuvné alebo krídlové dvere sú vždy dokonale integrované so stenou, takmer neviditeľné. Všetky riešenia pre dvere zapustené do steny a skryté dvere bez zárubní a krycích rámov.

Objavte Syntesis® Kolekciu

Posuvné a otočné dvere so zalícovanou obložkou, bez akéhokoľvek prerušenia

Posuvné a otočné dvere so zalícovanou obložkou, bez akéhokoľvek prerušenia

Súčasná klasika

Systémy posuvných a krídlových dverí, ktoré sa vyznačujú vonkajšou povrchovou úpravou v jednej rovine s povrchom steny. Dvere sa opäť stávajú hviezdou výzdoby.

Objavte Shodō kolekciu

  • Typy puzdier: Stavebné puzdra sa dokážu prispôsobiť veľmi rôznym potrebám a požiadavkám. Hoci sú cenené najmä pre svoju priestorovo úspornú funkciu, sú tiež vynikajúcim riešením na diskrétne oddelenie izieb, šatníkov a rôznych miestností. Výberom väčšej veľkosti skrine spoluvytvárajú moderné a dizajnové prostredie, ktoré sa podľa potreby mení na veľký otvorený priestor. Pri posuvných dverách máte možnosť použiť veľmi netradičné riešenia. Patria sem oblúkové dvere alebo teleskopické dvere so šírkou až 4 metre. Možno budete chcieť použiť aj kombináciu posuvných a otočných dverí, čo je kompromis, pri ktorom sa polovica dverí zasúva do puzdra a polovica sa otáča. Je to ideálne riešenie pre obytné situácie, kde nie je priestor pre celé bývanie taký veľký. Pre každú požiadavku existuje špecifický model bývania.

 

Posuvné dvere Teleskopické

Posuvné dvere Teleskopické

Dverný priechod až 5 m

Tento systém umožňuje, aby sa dvoje posuvných dverí zasunuli do jedného puzdra.
Týmto riešením sa dajú dosiahnuť extrémne veľké vzdialenosti.

Teleskopické dvere

Oblúkové dvere Circular

Oblúkové dvere Circular

Uvoľnite fantáziu

Priali ste si niekedy oblúkové dvere? S ECLISSE si je môžete dopriať. Máme na to špeciálne puzdro v jedno- a dvojkrídlovej verzii.

Dvere Circular

Puzdro pre posuvné dvere Luce

Puzdro pre posuvné dvere Luce

A je tu svetlo!

Mnohí naši zákazníci požadovali, aby boli na kryte umiestnené zásuvky, svetlá a vypínače. Preto sme vyvinuli rad skríň LUCE.


Dvere Luce

  • Puzdrá podľa materiálu steny: Spoločnosť ECLISSE vyvinula všetky modely puzdier vo verziách s murovanými stenami a sadrokartónovými priečkami. Tu sú hlavné rozdiely medzi nimi. Stavebné puzdro na omietanie pozostáva z vystužených vodorovných a zvislých profilov, na ktorých sú bez zvárania upevnené bodovo vystužené plechy pokryté omietkovou sieťovinou. Štruktúra plášťa je veľmi pevná a dobre drží omietku. Otvorená štruktúra sadrokartónového plášťa umožňuje jednoduché obkladanie sadrokartónovými doskami.

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere zo sadrokartónu

V prípade sadrokartónových stien je otvorená štruktúra puzdier SDK vizuálne veľmi podobná sadrokartónovému roštu a dobre ho kopíruje, čo uľahčuje obkladanie puzdier.

Nesmontovaná verzia sadrokartónových puzdier, tzv. KIT, je užitočná vďaka svojim rozmerom. Balenie sa ľahko prenáša, prepravuje a skladuje. Jedna paleta so 77 puzdrami zaberá jeden meter štvorcový. Okrem toho sa puzdro dá variabilne zostaviť na konečnú hrúbku 10 alebo 12,5 cm.

Sádrokartónový plášť s otvorenou štruktúrou má schopnosť odolať o 20 % väčšiemu bočnému ohybu ako iné podobné konštrukcie na súčasnom trhu*. Vystužené vertikálne výstuhy spolu s horizontálnymi profilmi vytvárajú konštrukciu, ktorá je oveľa pevnejšia ako plášť z jedného kusu plechu.

* Interné laboratórne testy vykonané na rôznych ekvivalentných konštrukciách.

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere zo sadrokartónu
Zosilnené profily omega

Zosilnené profily omega

Špeciálne profilované priečne výstuhy z pozinkovaného plechu, hrúbka. 0,7 mm poskytujú odolný vnútorný priestor pre bezpečné vedenie krídla dverí.

Vodorovné výstužné výstuhy

Vodorovné výstužné výstuhy

Zvislé výstuhy sú vyrobené zo zosilnenej ocele (1,2 mm) a sú špeciálne zosilnené, aby odolali vertikálnym tlakom.

Horná kovová traverza

Horná kovová traverza

Zvyšuje odolnosť proti prípadným tlakom zhora.

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere v murive

Murované skrine ECLISSE majú vďaka originálnemu technickému riešeniu veľmi pevnú a odolnú konštrukciu. Štandardná skriňa (priechod 800x2100 mm) váži v tomto prípade viac ako 40 kg.

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere v murive
Profilovaný plech

Profilovaný plech

Puzdrá ECLISSE majú vysokú pevnosť a tuhosť. Používame špeciálny, bodovo profilovaný plech s hrúbkou približne 0,7 mm.

Omietková sieť

Omietková sieť

Omietková sieťka je malá (50x25 mm). Prekrytie siete na stene zabraňuje praskaniu omietky. Omietková sieť je vyrobená z vrúbkovaného drôtu, ktorý výrazne zlepšuje priľnavosť siete medzi plášťom a omietkou.

16 horizontálnych výstužných profilov

16 horizontálnych výstužných profilov

Konštrukcia plášťa pozostáva zo 16 vodorovných výstužných profilov spojených s profilovanou doskou, ku ktorej je bez zvárania pripevnená sadrová sieť. To dodáva plášťu potrebnú pevnosť a odolnosť.