História

Všetko začalo koncom 80. rokov 20. storočia, keď sa obchod založený v 60. rokoch postupne začal špecializovať na výrobu kovových posuvných systémov pre dvere a okná. Rozhodnutie oddeliť výrobu od pôvodnej spoločnosti De Faveri S.r.l. umožnilo sériový vývoj nového produktu - systémov pre stavebné puzdrá pre dvere zasúvajúce sa do steny.
Príbeh spoločnosti Eclisse oficiálne začína 10. januára 1989, v deň, keď Luigi De Faveri založil Eclisse.
Podnik, ambiciózny a riskantný projekt, vyžadoval veľké investície na vytvorenie špičkových prevádzok a zabezpečenie konkurencieschopnosti na trhu.
V 90. rokoch spoločnosť Eclisse rástla vďaka usilovnej práci a neustálej oddanosti výskumu a inováciám, ako aj s pomocou tímového ducha tých, ktorí sa do projektu zapojili.
Rozšírenie ponuky modelov a pracovných postupov plus schopnosť inovovať produkty postupne priniesli povzbudivý vývoj na trhu v Taliansku aj v zahraničí.
Dnes je Eclisse renomovanou značkou, vzorom úspechu, lídrom v oblasti. Má 10 dcérskych spoločností po celom svete, viac než 30 zástupcov a 2000 distribútorov v Taliansku. Spoločnosť je schopná vyprodukovať denne 1300 puzdier.

Medzníky vo vývoji spoločnosti

 

1989 - 1995

Luigi De Faveri slávnostne otvára Eclisse S.r.l. v meste Falzé di Piave v oblasti Treviso. Tu sa vyrábajú modely Jednokrídlové, Dvojkrídlové, Novanta, Teleskopické a Zákryt. V roku 1991 spoločnosť získava svoj prvý patent: spojenie omietkárskej siete a puzdra bez použitia zváraných spojov (verzia murivo). To, že tento systém nemá žiadne zvárané spoje, predchádza korózii a oddeľovaniu siete. V tom istom roku spoločnosť patentuje úplne vyberateľnú koľajnicu. O rok neskôr Eclisse testuje montážny kit pre sadrokartónovú stenu s použitím hliníkových profilov a skrutiek.

     
 

1996 - 2000

V roku 1996 sa spoločnosť sťahuje do mesta Pieve di Soligo. V tom istom roku Eclisse otvára prvú dcérsku spoločnosť pod názvom Eclisse France v meste Quimper. Expanzia a posilnenie pozície na medzinárodných trhoch priviedli spoločnosť do Poľska. Eclisse Polska sa otvára v meste Tczew. V roku 2000 spoločnosť spúšťa svoju webovskú stránku www.eclisse.it.

     
 

2001 - 2005

Distribučná sieť sa rozrastá do Rakúska – vzniká Eclisse Wien so sídlom vo Viedni. V roku 2002 rozvoj spoločnosti vedie k otvoreniu Eclisse ČR v Prahe. V produktovej oblasti Eclisse prináša revolučný koncept systémov pre puzdrá pre dvere zasúvajúce sa do steny a vytvára modely Luce a Circular. Luce je systém, ktorý umožňuje použitie elektroinštalácie na puzdre, Circular je systém pre oblúkové dvere.

     
 

2006 - 2009

V roku 2006 spoločnosť otvára Eclisse Iberia v Sant Quirze De Besora a Eclisse Slovakia v Banskej Bystrici.
Pod názvom Syntesis je uvedená prvá verzia systému bez použitia zárubní a obložiek. O rok neskôr sa Eclisse Brasil v meste Via Velia stáva prvou dcérskou spoločnosťou Eclisse na opačnej strane Atlantiku. V roku 2008 sa otvára Eclisse Deutschland GmbH v Karlshőfene a o rok neskôr Eclisse Est v Bukurešti.

 

2010 - súčasnosť

1. januára 2010 sa Eclisse UK (Horncastle) stala distribútorom Eclisse vo Veľkej Británii. V tom istom roku spoločnosť otvára v Miláne svoj prvý showroom v Taliansku venovaný výhradne posuvným systémom Eclisse.
Spoločnosť uvádza na trh model Ewoluto. Je to prvý posuvný systém na trhu, na ktorý je možné pripevňovať nábytok, police a iné predmety. V apríli 2010 je založená portugalská filiálka Eclissedoor v Lisabone.